Nyomkeresés a Kossuth téren

Az ősz folyamán lehetőségünk volt iskolánk kilencedik osztályos diákjaival Budapesten, a Kossuth téren járni, és rendhagyó foglalkozás keretei között megismerni az Országházat és környékét. Egy teszt programban vettünk részt, melyet a Nemzeti Örökség Intézete dolgozott ki. A program szépen illeszkedik iskolánk pedagógiai célkitűzéseihez. Nagyon fontosnak tartjuk, hogy diákjaink megismerkedjenek gyökereikkel. Erősítjük bennük a nemzeti öntudatot, hazaszeretetet. Az évköri ünnepeink, hagyományaink éltetése épp oly fontos számunkra, mint a történelmi múltunk és a nemzeti értékeink megismerése. Örömmel csatlakoztunk a programhoz.

Nemzeti Emlékpedagógiai Program

A Kossuth tér műemlékeivel úgy ismerkedhettek meg a diákok, hogy tantermi és helyszíni élménypedagógiai feladatokon kersztül egyaránt bővíhették tudásukat.

A program fotói megtekinthetők a képgalériábban:

KOSSUTH TÉRI NEMZETI EMLÉKPEDAGÓGIAI PROGAM