Őseink nyomában járva

A héten megnyílt az Élő Népművészet XVII. Országos Népművészeti Kiállítás, ahol iskolánk kézműves tanárnője és több egykori diákunk (Bukits Eszter, Demjén Dorottya, Fülöp Liza) alkotásai is megtekinthetők.

Nagy örömmel és büszkeséggel tölt el minket kedves kolléganőnk, Józsa-Szaka E. Katalin és tanítványai, Bukits Eszter és Fülöp Liza szakmai sikere!

Mindhármuk nemez alkotásait Arany Oklevéllel díjazta a szakmai zsűri!

A még csak pár éve elballagott diákjaink szakköri keretek között kezdtek el ismerkedni gimnáziumi éveikben a nemzeléssel Józsa-Szaka Kata szárnyai alatt. Az érettségi letétele után a Nádudvari Népi Kismesterségek Szakgimnázium és Kollégiumában tanulták ki a nemezkészítés mesterségét és éltetik tovább az őseink által ránk hagyott magyar népi műveltséget.

Bukits Eszter
Nemez tarisznya
Fülöp Liza
Nemezelt női kalap, mellény, kártyaszövött szegéllyel