Délutáni elfoglaltságok

Néptánc, népzene

13346998_1092598147452412_4051543226899112870_n

A Sárvíz Alapfokú Művészetoktatási Intézményt 1994-ben alapította az abai önkormányzat.

Az iskola 12 évfolyamos, 6-22 éves kor közötti fiúknak és lányoknak tanítja a művészeti tárgyakat. A kezdetektől kiemelt jelentőségű a művészeti iskola programjában a népművészet, a hagyomány oktatása. Tanítványaink 80%-a tanul valamilyen népművészeti jellegű tárgyat (néptánc, népzene, kézművesség, népi ének), de klasszikus zenét is oktatunk. Elsősorban a Sárvíz Kistérségben végezzük a művészetoktatást, de a megye más településein is jelen vagyunk. Iskolánk szoros együttműködésben van a gimnáziummal, nemcsak azért, mert közös épületben vagyunk, hanem azért is, mert céljaink azonosak. Olyan tanítványok nevelése, akik ismerik, és tisztelik hagyományainkat, akik szorosan kötődnek szülőföldjükhöz, akik számára fontos a vidéki élet, a falusi közösség megtartó ereje. Ezért a közösségépítés, a hagyományok élővé, és a XXI. században is megélhetővé tétele kiemelt jelentőségű számunkra. Iskolánk tanulói képviselik Abát a kulturális és külkapcsolatokban, fesztiválokon, különféle rendezvényeken. Azok a gimnazisták, akik már eddig is végeztek valamilyen művészeti tevékenységet, nálunk tovább folytathatják azt.

13335741_1092596994119194_2107626598454884895_n

A Gimnáziummal egyeztetve kiemelten fontosnak tartjuk a néptánc, és népzene oktatását. Ezen a módon szeretnénk, ha valamennyi gimnazista a művészeti iskola tanítványa is lenne, hiszen a két intézmény tevékenysége szorosan összekapcsolódik: kiegészíti és erősíti egymást. Úgy gondoljuk, hogy ez az együttműködés is garanciája annak, hogy az Atilla Király Gimnáziumban érettségizett fiatalok megállják és megtalálják helyüket a világban, ugyanakkor szorosan kötődjenek szülőföldjükhöz.

Kézművesség

A diákok gimnáziumi éveik alatt többféle kézműves fogalkozást is kipróbálhatnak.

Nemezes szakkör: http://www.abaigimnazium.hu/bws-gallery/nemezeles-2/

Jocó bácsi kézműves szakköre:

feltöltés alatt

Fotós szakkör

A közös érdeklődésű diákjaink szívesen töltik együtt a délutánokat, játszanak, sportolnak, zenélnek stb. Az elmúlt években kialakultak diákok által létrehozott önképzőkörök, szakkörök, zenei formációk. ( pl.:fotós szakkör, gitározás)

Fotós szakkör pillanatképei: http://www.abaigimnazium.hu/bws-gallery/fotos-szakkor/