Hivatalos_okologo_450x330

Gimnáziumunk az Ökoiskolai Hálózat tagja

Sscan17111415560

Az Ökoiskolai Hálózat weboldala, elérhető itt.

Ökoiskolai Munkaterv

ÖKOMUNKATERV 2019-2020

Iskolánk kertjének története képekben

Virágágyások kialakítása

átméretezett024

2011. őszén indult a virágoskertünk története. Ekkora készült el az iskola két épülete. Szeptemberben még egy építkezési terület után épp elsimított, kietlen területen kezdtük meg a tanévet. Sok szorgos diák és szülői kéznek köszönhetően  évről-évre  egyre több virág nyílik.  Többféle ágyás került kialakításra, és az évek alatt folyamatosan változik az összkép. A gondozás, ápolás is hozza, hogy melyek a legalkalmasabb virágágyások az iskolakertben.

átméretezett008

Virágágyások

Levendulaágyások kialakítása

átméretezett009

2017. őszén Sárkeresztúron jártunk, a helyi önkormányzat által létesített levendulásban. Alapítványunk vásárolt iskolánk szépítésére is a szép gyógynövénykeből. Diákjainkkal közösen készítettük el az ágyások, és ületettük el a növényeket. Azóta minden júniusban szépen illatozik, és varázsolja szebbé az udvarunkat.

levendulaágyások

Tervezzük további fűszer- és gyógynövény ágyások kialakítását.

Rózsák ültetése

átméretezett016

Iskolánk  fennállásának 10. évében egy abai diákunk édesanyjától 10 rózsatövet kaptunk ajándékba. A lányok nagy örömmel ültetétték el a virágoskertünkbe.

rózsatelepítés

Gyümölcsös egy iskolaudvaron

átméretezett005

2013 óta minden elballagó osztályunk ültet egy kis gyümölcsfát az iskolaudvarra. A 2,2 ha-os területünkön mára több kis fa termőre fordult. Az összes fát, cserjét a szülők és tanárok felajánlásként hozták az iskola udvarba, hogy a következő nemzedékek egy szép “Tündérkertbe” tölthessék a mindnapjaikat.

gyümölcsfáink

Építmények a kertben

kerti építmények

Foglalkozások a kertben

átméretezett003

Élet a kertben

“Kerteljünk program”

A diákokkal közösen álmodjuk meg, hogy milyen kertet szeretnénk.

átméretezett001 átméretezett002 átméretezett003 átméretezett004

Projektmunkák

Biológiai érettségik

átméretezett009

Tanórai projektek munkanaplói, összefoglaló dolgaozatai biológiából

1.

átméretezett005

átméretezett007

átméretezett010

átméretezett011

Részletek a munkanaplókból:

átméretezett003

átméretezett004

átméretezett006

Egy biológiai projektdolgozat művészeti munkái:

átméretezett001

átméretezett014 átméretezett015 átméretezett016 átméretezett017 átméretezett018

3.

Az önálló terepi munkát és elméleti háttért összefoglaló munkanapló

átméretezett012

átméretezett013

Ökodivadbemutató

A székesfehérvári SZC Árpád Szakgimnáziumba, Szakközépiskolája és Kollégiuma minden évben Öko modellversenyt hirdet. Középiskolások ruhákat terveznek, készítenek hulladékból. Iskolánk diákjai több alkalommal is sikeresen szerepeltek a pályázaton.

Az elmúlt négy év legsikeresebb munkái itt láthatók: Öko Modellverseny